Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Finská sauna/sanárium

Při pobytu v sauně se vyplavuje endorfin, hormon štěstí, který podporuje dobrou náladu. I proto má saunování výrazný vliv na neurovegetativní systém a zlepšuje tak naše zdraví. Inovativní systém sauny Klafs umožňuje nastavení teploty i vlhkosti přesně podle vašich představ.

Finská sauna

Klasická finská sauna má vyšší teplotu, zhruba 70 až 100 °C, ale nízkou vlhkost, a to pouze 3 %. Mezi její benefity patří to, že dokáže pomoci vyplavit z těla toxiny, posílit imunitu a zbavit se stresu. Efektivně pomáhá také při léčbě syndromu studených nohou.


Horká vzdušná lázeň

Další možností je horká vzdušná lázeň, jejíž teplota je 40 až 60 °C. Vlhkost sauny je poměrně nízká, a to 10 % až 20 %.


Tropická lázeň

Při léčbě dýchacích potíží (např. astma) nebo svalových onemocněních doporučujeme zvolit tropickou lázeň, která má teplotu sauny 48 až 75 °C a vlhkost 20 % až 50 %. Není v ní takové teplo, ale pozitivní vliv na zdraví přetrává díky zvýšené vlhkosti.


Lehká parní lázeň

Po sportovním výkonu doporučujeme lehkou parní lázeň, kdy se teplota sauny pohybuje mezi 46 až 60 °C a vlhkostí 40 % až 55 %. Při lázni dochází k uvolnění dýchacích cest a ke zlepšení odkašlávání. Rovněž uklidňuje namožené svaly po vyšší zátěži.


Aroma lázeň

Velice oblíbenou možností je aroma lázeň, která má teplotu sauny 40 až 45 °C a vlhkost 40 % až 55 %.Rezervace

Z důvodu zachování komfortu a úrovně poskytovaných služeb prosíme o včasnou rezervaci.
Rezervace na tel.: +420 577 005 915 nebo na e-mailu: wellness@tomasov.cz

Nahoru